Kontaktujte nás
+420 491 420 547

Kontaktní osoby:

Ivana Limonová

Tel:. +420 605 851 021

Michal Limon

Tel:. +420 725 500 139


Zvětšit mapu

Vstřikování plastů

Firma Kovelis Plasty s.r.o. se zaměřuje na výrobu produktů moderní technologií, kterou je vstřikování plastů. Nemáte přesně představu, jak tento proces probíhá? Pojďme si ho přiblížit.

Blíže o vstřikování plastů

Vstřikování plastů představuje termodynamický cyklický tvářecí proces. Vstřikovací proces zpracovává plastové hmoty, které jsou dodávané pro tento účel ve formě granulátu. Granuláty mají přírodní barvu. Je-li třeba plastový granulát barvit, děje se tak přidáváním granulovaného barviva do nebarveného granulátu při nabírání plastu do zásobníku materiálu vstřikovacího lisu.

Plastový granulát se nejprve suší v molekulární sušiče kde se zbavuje vlhkosti. Vysušuje se při teplotě cca 60 - 100 C. Odtud je granulát dopraven do šneku vstřikovacího stroje a je předáván do plastifikační jednotky (komory), kde se nahřívá na požadovanou teplotu. Teplota se pohybuje v rozmezí 80 – 250oC. Poté je tavenina vstříknutá vysokým tlakem do vstřikovací formy. Nástroj se následně chladí na provozní teplotu.

Čas vstřikování a ochlazování je přímo úměrný rozměrům a hmotnosti dílce.. Po tomto procesu se forma otvírá a díl je vysunut pomocí ocelových trnů – vyhazovačů.

Na závěr si ještě pro větší názornost shrňme fáze vstřikování plastů. Jsou jimi: nabírání potřebného objemu plastového granulátu do plastifikační jednotky, zahřívání a plastifikace, vstřikování tlakem a dotlakem, ochlazování a vyjmutí výlisku.

Celkově čas vstřikovacího procesu ovlivňuje rozměr a hmotnost plastového dílu.

Podívejte se na náš katalog produktů či zakázkovou výrobu.

Lisovna plastů - vyrábíme a dodáváme:

 
 
cat